Przyjazd Bubasa

We wtorek 13 grudnia 2005r., powitaliśmy w Fokarium Stacji Morskiej UG w Helu nowego samca foki szarej imieniem Bubas. Zasili on nasze stado rozrodcze.

 

Nasza ekipa 

Bubas przybył  wraz ze swoimi opiekunami ok. godziny 12 do Gdańska promem ze Szwecji. Na bazie promowej oczekiwała na niego nasza ekipa. Następnym etapem podróży był przejazd do Helu, gdzie Bubas zjawił się ok. 14.40. 

Lennart Ekström otwiera skrzynię Bubasa

Na początku pomimo prób nakłonienia go do wyjścia ze strony jego szwedzkiego opiekuna, Bubas nie zdradzał ochoty do opuszczenia skrzyni.  Najwyraźniej było mu w niej całkiem dobrze. 

 

Pierwsze spojrzenie Bubasa 

Ale gdy umieściliśmy skrzynię blisko basenu instynkt zwyciężył i prawie natychmiast ruszył do wody, w której znalazł się ok. 16.10. 

Chwila dla fotoreporterów  zgromadzonych na przeciwko

Pierwsze kroki Bubasa na polskiej ziemi

Za chwilę Bubas zanurkuje w basenie

Na początku Bubas zwiedził cały swój nowy basen, gdzie na razie będzie przebywał sam odizolowany od samic znajdujących się w pozostałych basenach. Dosyć szybko zorientował się, iż w sąsiednich basenach są inne foki, które również wykazały zainteresowanie nowym lokatorem fokarium.

tekst: Marcin Gawdzik

foto: Krzysztof E. Skóra , Wojciech Waśkowski

Więcej informacji o Bubasie: tutaj

Pierwszego dnia Bubas zjadł już 5kg śledzi. Czuje się dobrze. Można go oglądać w najgłębszym z basenów, również pod wodą z sali podglądu podwodnego. Serdecznie zapraszamy.

Bubas ze smaczną rybką zagląda do sali podglądu podwodnego

foto: biker

<<<POWRÓT