Foczka - Ławica

Unda Marina najstarsza z samic w helskim fokarium od kilku dni regularnie wychodziła na ląd i spędzała długie godziny leżąc w każdej z wolnych porodówek. Już w południe w dniu 5.03.2013 udała się do izolatki wyposażonej w nowo zainstalowaną wagę, zaraz obok miejsca gdzie poprzedniej nocy wcześniej swoje młode urodziła młodsza o kilka lat Ewa. Unda pozostawała w porodówce do późnego wieczora. Około godziny 23-ciej udała się na krótki wypad do basenu. Wróciła jednak po kilkunastu minutach. Poród nastąpił nagle o godzinie 4.07 nad ranem. Przebiegł prawidłowo i bardzo szybko. 


Ławica z matką Undą Mariną 


Pierwsze spojrzenie na świat


W drodze na badanie

Z rana dokonano niezbędnych pomiarów i określono płeć szczenięcia. Młoda foka okazała się być samiczką i otrzymała imię ,,Ławica". Mierzy 109 cm i waży 15,9kg. Jest wyjątkowo łagodna. Podczas porannego badania z ufnością poddawała się woli opiekunów. Zarówno matka jak i szczenię czują się dobrze. Unda kilka godzin po narodzinach podjęła karmienie oseska.

To już ostatnie narodziny w tym roku w helskim fokarium.  Tegoroczne szczenięta: Łodzik, Łacha i Ławica najbliższe tygodnie spędzą u boku swych matek. O przebiegu ich życia będziemy na bieżąco informować na naszych stronach internetowych:

http://www.hel.ug.edu.pl/aktu/lastminut/inicjal.html
http://www.facebook.com/Fokarium?fref=ts

Tekst: Michał Bała
Foto: Paweł Bloch, Archiwum SMIOUG

Obejrzyj galerię zdjęć:

     

     


<<< POWRÓT